Strona gŁówna

Nie Tylko Internetowy Klub MiŁośników Twórczości
Waldemara Łysiaka

Strona gŁówna
ForumCzytelniaChatPomocStatystykiMenu
Menu
Forum
Strona Główna
Szukaj
Rejestracja
Czytelnia
Kto tu rzadzi :)
Rozbitkowie z Łysiakmanii

Witamy Gość
Obecny czas to 21-08-2018, 03:48Zaloguj
Użytkownik:
Hasło:
Zapamiętaj 
Zapomniałem hasła
Rejestracja

Szukaj
Szukaj:
Szukaj w:

Zaawansowane wyszukiwanie

GORĄCO POLECAMY:

ŻoŁnierze Wyklęci - Zapomniani Bohaterowie
www.michalkiewicz.pl - strona autorska Stanis?awa Michalkiewicza
Ksi?garnia internetowa Tolle.pl

Nie Tylko Internetowy Klub Miłośników Twórczości Waldemara Łysiaka

Niniejszy serwis poświęcony jest Waldemarowi Łysiakowi urodzonemu w 1944 roku, pseudonim Valdemar Baldhead, Archibald, Mark W. Kingden, Rezerwowy Ł., pisarzowi, historykowi sztuki, publicyście, architektowi. Piszącemu o historii, polityce, sztuce, a przede wszystkim o ludziach. Jednemu z najpoczytniejszych pisarzy polskich, kroczącemu swoją drogą indywidualiście, niechętnemu wszelkiemu establishmentowi. Mamy nadzieję, że ta garść informacji, którą można tutaj znaleźć, okaże się przydatna wszystkim, którzy na Łysiakomanię już chorują. Pozostałych natomiast zachęci do sięgnięcia po twórczość naszego bohatera. Nikomu nie gwarantujemy, że okaże się podatny na Łysiakowe bakcyle. Koniecznie jednak trzeba więc zetknąć się z zatrutymi książkami, bo nie można, tak po prostu z lenistwa, przegapić okazji przeżywania wszystkich stanów, napadów i nawrotów tej, jakże niepowtarzalnej, choroby.

Od ŁRedakcji:

 • „Nieme kino, kupa śmiechu i królowa Biologia. Tylko w jakimś wierszu, w jakiejś bajce, w jakiejś melodii, ...” NA JAKIEJŚ ŁMANIACKIEJ WWW-STRONIE „... i w jakimś słodkim kłamstwie pary kochanków jest to, dla czego w ogóle warto żyć przez ten ułamek ułamka czasu dany nam do zapomnienia.”
  Czyli 1 lutego b.r. Łmanii stuknęŁo już TRZYNAŚCIE latek...Teodor Géricault „Tratwa Meduzy”

  ...i Łmania dryffuje dalej...

„ ... to the love runs out!”

01.II.2017 A.D.

 • „ Pójdźmy więc wszyscy do stajenki, by utwierdzić się w przekonaniu, że warto być obciachowym, warto być plebejuszem, warto czniać mędrków i ich rzucane z wyżyn sztucznie napompowanych, medialnych „autorytetów” pouczenia. „Na przekór inteligentnych, wulgarnych głupców armii”, jak śpiewa mój ulubiony bard, i ich przywódcy, który „przedrzeźnia dobroć Bożą i mękę Zbawiciela, ludzkości ułatwia życie, rozgrzeszeń chętnie udziela”, trwajmy przy swoim dziedzictwie. Kiedy żegnam nożem świeży bochen chleba, kiedy łamię z bliskimi opłatek, wiem, że to samo co roku robił mój ojciec, i jego ojciec, i ojciec jego ojca, i… aż do czasów, o których nic już dziś nie wiem, poza tym, że i wtedy ktoś żegnał chleb i łamał opłatek. I w takiej chwili całe zło, cała pyszna głupota, cała nikczemność, z którymi na co dzień trzeba się porać, wydają się tak nieistotne i nieważne, tak żałosne wobec blasku wigilijnej wieczerzy, że zwyczajnie nie chce się ich nawet zauważać. ”

  RAZ • ( Fragm. rzeźby Joachima Machado de Castro w Królewskiej Bazylice w Lizbonie)

  „Pinta, Nina, Santa Maria”

  25.XII.2016 A.D.

 • Z okazji 1050-tej rocznicy Chrztu naszej Ojczyzny ŁRedakcja życzy wszystkim to czytającym dożycia w zdrowiu, pomyślności i Polskości 1050-tego razu lektury ulubionej knigi Wilka.

 • „SiŁa i Bogactwo na nic gdy upadnie duch!”

  5.VI.2016 A.D.

 • Z okazji Narodzin Bożego Dzieciątka oraz nadchodzącego Nowego ÓwRoku Łredakcja życzy by nawet na najmniejsze drobiazgi (z których tak naprawdę codziennie ukŁadamy życiową mozaikę) nie brakowaŁo Wam Wielkiego Serca.

 • ( W grafice wykorzystano obraz „Adoracja Dzieciątka” Gerrita van Honthorsta)

  „Królów Król”

  Ps. „Z drobiazgów życiowych wykonanych wielkim sercem powstaje wielkość człowieka.” - Śp. Stefan Wyszyński.

  26.XII.2013 A.D.

 • Ze szczerymi Łzami wspóŁczucia Łącząc się w nieutulonym żalu z Patronem tej witryny i jego Najbliższymi, tą krótką żaŁobną notką chcielibyśmy oddać HoŁd Rodzicielce Najwybitniejszego Polskiego Pisarza, którą Bóg raczyŁ wezwać do siebie.

  REQUIESCAT IN PACE

  28.X.2013 A.D.

 • „Lacrimosa”

 • Jak to sŁusznie III RP podsumowaŁ W.Czc. Czesław Bielecki, że w 1989 roku w Polsce upadŁ komunizm, miaŁ nastać kapitalizm ale jak na razie panuje kretynizm, tak i z tego też powodu ŁRedakcja życzy, by w nastającym wŁaśnie (pamiętnym – „O Roku Ów!”) 2012 roku po Chrystusie upadŁ/zbankrutowaŁ ostatecznie kretynizm (czyli nieudany XX-wieczny demosoceksperyment), a nastaŁ w końcu XXI wiek, czyli czasy gdy Wolność, WŁasność i Sprawiedliwość nie są jedynie pustymi sloganami w „złotych ustach” demagogów z „miedzianymi czoŁami”...

 • ( „Apollo i Aurora” Gerald Lairesse )

  „Świt Nowego Wieku”

 • W tym szczególnym dniu oraz nieszczególnym okresie dla Polski ŁRedakcja życzy przede wszystkim by Dzieciątko, którego Narodziny uroczyście świętujemy, wzbudzało nieprzerwany, rwący strumień Miłości do Bliźnich i Najbliższych oraz by podsycało narodowo-walecznego Ducha w obronie najważniejszych wartości dla niepodlegŁej Ojczyzny...

 • „Przyjdź tu do nas i z nami trwaj
  wbrew tak zwanej ironii losu”

  (W grafice wykorzystano wizerunek rzeźby Michała Anguiera „Narodziny” z kościoła pw. Św. Rocha w Paryżu)

 • „Satynowy magik” to nowa rewelacyjna powieść Waldemara Łysiaka, będąca swoistym jego „Faustem”. Wyrafinowane Zło uwodzi prostoduszną Naiwność, czego finałem jest krwawa katastrofa.
  W sprzedaży od 27 października 2011 A.D.


 • ŹródŁo: http://www.nobilis.info.pl/wPrzygotowaniu.php

 • „Napoleon fortyfikator” Waldemara Łysiaka to unikatowa (pierwsza w skali światowej i jak dotąd jedyna) rozprawa o wybitnych talentach inżynierskich „boga wojny”, tudzież o gwałtownym konflikcie między tym genialnym nowatorem a „mafią” zacofanych tradycjonalistów.
  W sprzedaży od 15 września 2011 A.D.


 • ŹródŁo: http://www.nobilis.info.pl/wPrzygotowaniu.php

 • „Malarstwo Białego Człowieka” - tom VIII. Drugie, luksusowe wydanie kultowej księgi sławnego pisarza i historyka sztuki, opisującej dzieje malarstwa europejskiego tzw. dawnych mistrzów (od późnego Średniowiecza do schyłku wieku XIX). Siódmy wolumin nowej, dziesięciotomowej edycji, poważnie wzbogaconej przez autora treściowo oraz ikonograficznie. W sprzedaży od sierpnia 2011 A.D.


ŹródŁo: http://www.nobilis.info.pl/wPrzygotowaniu.php

 • „Malarstwo Białego Człowieka” - tom VII. Drugie, luksusowe wydanie kultowej księgi sławnego pisarza i historyka sztuki, opisującej dzieje malarstwa europejskiego tzw. dawnych mistrzów (od późnego Średniowiecza do schyłku wieku XIX). Siódmy wolumin nowej, dziesięciotomowej edycji, poważnie wzbogaconej przez autora treściowo oraz ikonograficznie. W sprzedaży od 28 kwietnia 2011 A.D.


ŹródŁo: http://www.nobilis.info.pl/wPrzygotowaniu.php

 • Ciągnie Wilka do publicystycznego lasu!!!
  Waldemar Łysiak wraca do felietonistyki. Od numeru świątecznego (18 kwietnia A.D.) będzie pisaŁ do „UWAŻAM RZE” cykl felietonów pt. „ŁYSA PRAWDA”.


  ”Odyseusz drwiący z Polifema” Wilhelm Turner

  ... Po 45 miesiącach Nadzieja pokazaŁa, iż warto ją mieć i pielęgnować!

 • „Nieme kino, kupa śmiechu i królowa Biologia. Tylko w jakimś wierszu, w jakiejś bajce, w jakiejś melodii, ...” NA JAKIEJŚ ŁMANIACKIEJ WWW-STRONIE „... i w jakimś słodkim kłamstwie pary kochanków jest to, dla czego w ogóle warto żyć przez ten ułamek ułamka czasu dany nam do zapomnienia.”
  Czyli 1 lutego b.r. Łmanii stuknęŁo już OSIEM latek...


Piotr Bruegel „Droga na Kalwarię” (fragm.)

  ...i Łmania jedzie dalej...

 • „Malarstwo Białego Człowieka” - tom VI. Drugie, luksusowe wydanie kultowej księgi sławnego pisarza i historyka sztuki, opisującej dzieje malarstwa europejskiego tzw. dawnych mistrzów (od późnego Średniowiecza do schyłku wieku XIX). Szósty wolumin nowej, dziesięciotomowej edycji, poważnie wzbogaconej przez autora treściowo oraz ikonograficznie. W sprzedaży od stycznia 2011 A.D.


 • ŹródŁo: http://www.nobilis.info.pl/wPrzygotowaniu.php

 • „Malarstwo Białego Człowieka” - tom V. Drugie, luksusowe wydanie kultowej księgi sławnego pisarza i historyka sztuki, opisującej dzieje malarstwa europejskiego tzw. dawnych mistrzów (od późnego Średniowiecza do schyłku wieku XIX). Piąty wolumin nowej, ośmiotomowej edycji, poważnie wzbogaconej przez autora treściowo oraz ikonograficznie. W sprzedaży od listopada 2010 A.D.


 • ŹródŁo: http://www.nobilis.info.pl/wPrzygotowaniu.php

 • „Malarstwo Białego Człowieka” - tom IV. Drugie, luksusowe wydanie kultowej księgi sławnego pisarza i historyka sztuki, opisującej dzieje malarstwa europejskiego tzw. dawnych mistrzów (od późnego Średniowiecza do schyłku wieku XIX). Czwarty wolumin nowej, ośmiotomowej edycji, poważnie wzbogaconej przez autora treściowo oraz ikonograficznie. Już w sprzedaży od 6 sierpnia.


 • ŹródŁo: http://www.nobilis.info.pl/wPrzygotowaniu.php

 • „Malarstwo Białego Człowieka” - tom III. Drugie, luksusowe wydanie kultowej księgi sławnego pisarza i historyka sztuki, opisującej dzieje malarstwa europejskiego tzw. dawnych mistrzów (od późnego Średniowiecza do schyłku wieku XIX). Trzeci wolumin nowej, ośmiotomowej edycji, poważnie wzbogaconej przez autora treściowo oraz ikonograficznie.


 • ŹródŁo: http://www.nobilis.info.pl/wPrzygotowaniu.php

 • Czyżbyśmy mieli Gibraltar Bis???

 • Wydawnictwo "Nobilis" szykuje dużą niespodziankę dla Czytelników. Wiadomo, iż Waldemar Łysiak napisał osiem tomów „Malarstwa białego człowieka” - tyle woluminów miała pierwsza edycja tej pracy. Nowa edycja, która obecnie się ukazuje, ma każdy tom wzbogacony o kilkadziesiąt dodatkowych ilustracji (przez co kolejne fragmenty tekstu są precyzyjniej obrazowane), i będzie liczyła dziewięć tomów. Dodatkowy tom IX, nad którym aktualnie pracuje Waldemar Łysiak, ukaże się w roku 2011.

 • „Malarstwo Białego Człowieka” to fascynujący formą przekazu epos potęgi malarstwa europejskiego minionych wieków. Drugi tom nowej, wzbogaconej edycji „MBC” otrzymał m.in. 54 dodatkowe ilustracje.


 • ŹródŁo: http://www.nobilis.info.pl/wPrzygotowaniu.php

 • A oto - obiecany poniżej - fragment ŁManiackiego Kawioru (KawioŁu), czyli rozdziaŁ VIII „Satynowego magika”. Dostępny tutaj.

 • W pierwszych dniach grudnia 2009 r. opublikujemy fragment powieści „Satynowy magik” pisanej aktualnie przez Waldemara Łysiaka.

 • Wydawnictwo Nobilis planuje następujący rytm wydawania kolejnych tomów „MBC” w roku 2010:

  Tom II – styczeń lub luty
  Tom III – kwiecień lub maj
  Tom IV – lipiec lub sierpień
  Tom V – październik lub listopad

  Pozostałe tomy (VI, VII, VIII) ukażą się w 2011 roku.


Oświadczenie

WYDAWNICTWA NOBILIS :

Po tym, jak W. Łysiak oskarżył A. Frukacza o piractwo książkowe, i jak „Rynek Książki” przedrukował to oskarżenie – A. Frukacz na łamach „Rynku Książki” zaprzeczył oskarżeniu, posługując się przy tym kłamstwami (tutaj=>„To nie jest piractwo” - przypis ŁRedakcji). Druku pirackich edycji dzieł W. Łysiaka dokonywał A. Frukacz m.in. w Łodzi (w Łódzkiej Drukarni Dziełowej), gdzie istnieje jeszcze dawna tradycja nazywania krętaczy i oszustów per „szwindelman”. Do Wydawnictwa Nobilis i do W. Łysiaka dotarły głosy pracowników branży drukarskiej, że w latach 2003-2008 A. Frukacz dodrukowywał książki W. Łysiaka (co najmniej „Stulecie kłamców”, „CenꔄMalarstwo Białego Człowieka”). A. Frukacz nie miał już w tamtych latach żadnego prawa drukowania tych dzieł, gdyż zawarte w umowach terminy druku dawno minęły (drukarnia jest w takich przypadkach bez winy, bo jej kierownictwo nie ma obowiązku sprawdzać czy wydawca zlecający druk posiada prawa do tego druku). Ostatnim pirackim wyczynem A.  Frukacza jest bezprawne dodrukowywanie kilku tomów „MBC”. Już tom I pirackiego wydania „MBC” pokazuje kolosalną różnicę między oryginałem a partacką podróbką, i nie chodzi tu tylko o zupełnie inny gatunek oraz inną gramaturę papieru kredowego, czy o rozmazane tłoczenia płóciennej okładki, lecz przede wszystkim o fatalną jakość reprodukcji w pirackim wydaniu. Szczytem bezczelności ze strony A. Frukacza jest finał jego kłamliwych wykrętów, gdy twierdzi, że obecna, nowa edycja „MBC” robiona przez Wydawnictwo Nobilis ma „znacznie uboższą szatę graficzną” i „nieporównywalnie wysoką cenę”. Tymczasem jest dokładnie na odwrót! Nowa, wzbogacona edycja ma bezbłędną jakość reprodukcji, dużo bogatszą szatę graficzną (kilkadziesiąt dodatkowych ilustracji), a także bardziej komfortową szatę zewnętrzną (ekskluzywne płótno, tzw.  „mora królewska”, tłoczone złotem) – jest to edycja luksusowa. Twierdzenie, że sto kilkanaście złotych (tyle kosztuje tom I nowej edycji) to „nieporównywalnie wyższa cena” od dwustu kilkudziesięciu złotych (po tyle A. Frukacz sprzedaje tomy pirackiego dodruku) – zasługuje na miano Nobla w czterech kategoriach: z matematyki, ekonomii, głupoty i tupetu. Pogratulować nie tylko uczciwości, lecz i matury.

Prezes Wydawnictwa Nobilis

Krzysztof Sobieraj

Od redakcji Łysiakmanii: Po ostatnich wybrykach pewnego Komitetu (Kominternu?) my dołożylibyśmy jeszcze „pokojowego”… • „Czwórka” - Czterech amerykańskich superkomandosów, wynajętych przez mszczącego się na kidnaperach miliardera i będących tajnym ramieniem służb kontrnarkotykowych USA — realizuje w ogarniętym wojną narkotykową Meksyku krwawą antykartelową i antyrosyjską operację pod kryptonimem „Sandbox”. Mają prostą dewizę wykonawczą: „No mercy!”.

 • ŹródŁo: http://www.nobilis.info.pl/wPrzygotowaniu.php

 • „Malarstwo Białego Człowieka” - tom I. Drugie, luksusowe wydanie kultowej księgi sławnego pisarza i historyka sztuki, opisującej dzieje malarstwa europejskiego tzw. dawnych mistrzów (od późnego Średniowiecza do schyłku wieku XIX). Pierwszy wolumin nowej, ośmiotomowej edycji, poważnie wzbogaconej przez autora treściowo oraz ikonograficznie. Kolejne tomy będą się ukazywały regularnie co kilka miesięcy (dwa lub trzy tomy w roku)


 • ŹródŁo: http://www.nobilis.info.pl/wPrzygotowaniu.php

Oświadczenie

Waldemara Łysiaka dla Czytelników i Dystrybutorów:

Ku mojemu zdumieniu, na rynku księgarskim, na którym od dłuższego czasu nie było obecne „Malarstwo Białego Człowieka” (zostało całkowicie wyprzedane, prócz tomów 3 i 4) – ostatnio ukazały się (za horrendalną cenę) ośmiotomowe komplety „MBC”. Jest to wynikiem bezprawnego dodruku przez wydawnictwo Exlibris tomów 1, 2, 5, 6, 7 i 8, czyli aktem przestępczym.
W latach 1999-2001 wydawnictwo Exlibris utraciło prawa drukowania kolejnych tomów „MBC” i nigdy tych praw nie odzyskało. Wznowienie wzmiankowanych tomów bez zgody autora, po 10 latach od wygaśnięcia praw wydawniczych, jest czynem kryminalnym, który zgłaszam do prokuratury. Jednocześnie zawiadamiam wszelkie placówki handlowe i dystrybucyjne, że rozpowszechnianie tego pirackiego dodruku jest procederem podlegającym sankcji kodeksowej. Zaś ewentualnych nabywców tej nielegalnej edycji informuję, że jej poziom poligraficzny (jakość barwnych reprodukcji dzieł malarstwa) jest katastrofalnie zły, urąga najniższym kryteriom – są wypłowiałe i dużo gorsze niż nawet słaby druk gazetowy. A to dlatego, że złodziej praw dokonując bezprawnego przedruku musiał użyć składowanych w drukarni łódzkiej dawnych klisz i blach, które po kilkunastu latach zupełnie „zjełczały”. Również napisy i ozdoby na płóciennej okładce są tłoczone niechlujnie i rozmazane. Jednocześnie informuję, że prócz podjęcia kroków prawnych, zdecydowałem się wznawiać kolejne tomy „MBC” od jesieni 2009. Będzie to edycja luksusowa, perfekcyjna jakościowo i dużo tańsza od pirackiej.

Waldemar Łysiak


 • Zło dobrem zwycięźaj to dewiza chrześcijan. Zło złem zwycięźaj to dewiza dwóch braci, bohaterów „Fletu z mandragory”. Literackie arcydzieło Waldemara Łysiaka, jedna z najlepszych powieści XX wieku w sprzedaży od 20 kwietnia. • „11 Dzielnych Ludzi” to zbiór ilustrowanych esejów o mało znanych bohaterach polskiej niepodległości. Na jedenaście opowieści składają się historie ludzi, którzy mimo różnych przeciwności, dali poznać się jako bohaterowie dokonujący trudnych wyborów, nieraz kosztem własnego życia. Prezentujemy 11 różnych sylwetek m.in.: Wandy Gertz - walczącej w męskim przebraniu w szeregach legionów Piłsudskiego, Józefa Herzoga - jednego z czterech braci Herzog walczących na wszystkich frontach I i II wojny światowej, Mariana Rejewskiego – jednego z polskich matematyków, który złamał kod Enigmy, Danuty Skorenko – śląskiej opozycjonistki. Ponieważ jednym z naszych bohaterów jest generał August Emil Fieldorf „Nil” do promocji naszego wydawnictwa zaprosiliśmy twórców filmu „Generał Nil”, którzy pokażą pierwsze zwiastuny filmu. Książkę rozpoczyna opowiadanie przygotowane przez Tomasza Łysiaka.
 • Jeśli świat jest domem wariatów, jak twierdzi autor, to „Mitologia...” Łysiaka zasługuje na miano elektrowstrząsu, a jeśli domem wampirów – na miano kołka osinowego.


 • „HISTORIA SASKIEJ KĘPY” Waldemara Łysiaka to luksusowa edytorsko, bardzo bogato ilustrowana opowieść o kilkuwiekowych dziejach kultowej, najbardziej ekskluzywnej dzielnicy stoŁecznego grodu, peŁna romansów królewskich, wydarzeń wojennych i powstańczych, oraz bulwersujących (także erotycznych) detali raju rozrywkowego, jakim Saska Kępa byŁa przez caŁy XIX wiek.


 • „Chcemy odkryć mechanizm pierestrojki, ujawnić rolę agentury i wpływy zewnętrzne, odtworzyć prawdziwą historię pierwszej “Solidarności”, ochronić ją przed manipulacją. ”

 • Czy 21.X.2007 A.D. raczkująca IV RP została skazana na POhybel vulgo Polska będzie już wkrótce polska jak dziadek D.T., suwerenna jak Czeczenia, liberalna jak D.T. przed ślubem/po ślubie* (* - niepotrzebne skreślić) i kapitalistyczna jak „Kapitał” Marksa...


  „Divina Polonia rapta per Europa profana” Franciszek Starowieyski

  ... to chyba pokaże „wszystkożerna świnia” vel „największy ludobójca” vel „tusk of Deadly Time” ...

 • Po opublikowaniu w „Gazecie Polskiej” 107 felietonów i 2 dŁuższych artykuŁów oraz w „Niezależnej Gazecie Polskiej” 16 felietonów i 3 dŁuższych artykuŁów Waldemar Łysiak 18 lipca 2007r. „konfliktowo” zakończyŁ wspóŁpracę z obydwoma czasopismami czyli publicystycznie zamilkŁ...


  ”Holenderskie łodzie podczas burzy” Wilhelm Turner

  ... miejmy nadzieję, iż nie na dŁugo!

 • „Nieme kino, kupa śmiechu i królowa Biologia. Tylko w jakimś wierszu, w jakiejś bajce, w jakiejś melodii, ...” NA JAKIEJŚ ŁMANIACKIEJ WWW-STRONIE „... i w jakimś słodkim kłamstwie pary kochanków jest to, dla czego w ogóle warto żyć przez ten ułamek ułamka czasu dany nam do zapomnienia.”
  Czyli 1 lutego ub.r. Łmanii stuknęŁo już SIEDEM latek...Hieronim Bosch „Wóz z sianem”

  ...i Łmania jedzie dalej...


Ostatnie tematy
» Uważam Rze
» Tomasz Łysiak wSieci TV
» Takie jedno miejsce
» niemaGOtu
» Żołnierz
» Love runs in...
» Łysiakomania w "Do Rzeczy"
» POLACY/RODACY do ARMAT!!!
» Jabłonowski vs. Żebrowski
» Upadek sztuki

Kto jest na czacie
Na czacie jest 0 użytkowników
[ Zaloguj się by wejść na czat ]

Statystyki
Nasi użytkownicy napisali 11244 postów, 956 tematów
Mamy 447 zarejestrowanych użytkowników
Ostatnio zarejestrowana osoba: Josey Wales

wxv.pl - załóż forum dyskusyjne za darmoTa strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci

  
ROZUMIEM


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - SITEMAP - forum anime
Copyright by Geppard & Grzech © 2008